اندر اجایب ( عجایب) افتصاد ایران

اندر اعجایب ( عجایب ) روزگارما

غلامحسین دوانی

پژوهشگر مالی - اقتصادی


1.    آقای سیدحمید حسینی عضو هیات رئیسه اتحادیه­ صادرکنندگان فرآورده­های نفت، گاز و پتروشیمی که تجمع بزرگترین شرکتهای صادراتی نفت و گاز و پتروشیمی است اظهار داشته آقای (ب-ز) چگونه سرمایه­داری است که هیچکس در اتاق بازرگانی ایران او را نمی­شناسد. او مهره سوخته یک جریان خاص است وظیفه رسانه­ها شناسائی پشت پرده ماجراست (سایت عصر ایران 26/9/92).

2.   در حالیکه هر روز شاهد ظهور و ورود کارآفرینان بانکی، تحریمی و نوابع پولی هستیم، معادن وزیر صنعت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت اعلام داشته­اند سالانه 180.000 نخبه از کشور خارج می­شوند. (فارس نیوز -26/9/1392).

3.   مرکز تحقیقات استراتژیک کشور سالانه 150 میلیون تومان چای مصرف می­کند (سایت الف 27/9/1392).

4.  مدیرعامل شرکت کمپوست که غیرقانونی و بدون مجوز فعالیت میکرد اعتراف نمود که کلیه بدهی این شرکت 124 میلیارد تومان است نه 4.000 میلیارد تومان (سایت تابناک 279/1392).

5. سازمان تامین اجتماعی 44/53 درصد سهام نیروگاه تبریز را از دولت خریداری و تنها بعد از 25 روز کل سهام خریداری شده را به آقای (ب-ز) واگذار و سودی حدود 1.500 میلیارد تومان از وی دریافت داشته است (تابناک 27/9/1392)- نهادها نظارتی فعلاً قیمت واگذاری اولیه را بررسی کنند ا مشخص شود خریدار اصلی از اول «ب-ز» بوده و تأمین اجتماعی محلل قضیه بود است!

6.  یکی از کسانی که در دایره باصطلاح "بسیجی اقتصادی فعال" و متولد 1362 می­باشد و جندسالی است  سرشناس شده در دوره جنگ از ایران خارج و به دوبی رفته و از آنجا سر از فعالیت­های اقتصادی در بخش ارز، طلا و آهن و فولاد و... در آورده است. بیچاره این باصطلاح بسیجی اقتصادی چون می­دانسته در دوره جنگ جان ناقابلش بیش از جان هزاران بسیجی واقعی ارزش داشته با حفظ جان خود مال خود و بقیه را هم حفظ کرده است (این بسیجی­های اقتصادی کلمه مرز را با ارز می­نویسد).

7. مرحوم دهخدا طی یک مکتوب رسمی خواستار تجدیدنظر در تعریف دو لغت زیر در فرهنگ دهخدا شد.

7/1. صراف= همان ضراب است یعنی نخبه­گان سی ساله­ای که یکباره ظهور می­کنند برخی اوقات ضراب را با "ز" هم می­نویسند.

7.2  جرثومه فساد = در فرهنگ جدید اقتصادی این لغت را بسیجی اقتصادی، کارآفرین یا کار چاق کن، مهاجر فی­الارز و برخی­های نیز این لغت را "رئیس" معنی کرده­اند.

8.   اداره ثبت احوال که در دهه 1360 راجع به نامگذاری فرزندان شهروندان سخت­گیری خاص می­کرد از اعلام اسامی بسیجی­های اقتصادی همچون جمشید، افشین، مه­­آفرین، بابک، کامیلیا، شهرام که همگی مدعی تولد در دوران جنگ تحمیلی هستند ابراز شگفتی نمود!!

9.    با توجه باینکه سایت افکارنیوز در یک اقدام شایسته آگهی تاسیس روزنامه رسمی حداقل هشت شرکت را به نام  آقای ضراب منتشر کرده، بد نیست بانک مرکزی و شبکه بانکی کشور مقادیر ارز تخصیصی و منبع ارزی آنرا (رسمی، دولتی- ترجیحی، صندوق ارزی) را نیز باطلاع ملت غیور ایران برسانند تا یکوقت خدای ناکرده نگویند آن "ارزها، همین ارزهای تخصیصی" بوده که سر از ترکیه و خارج در آورده است!!

ضمناً وزارت صنایع برای رفع هر گونه شبهه مجموع تولیدات فولاد این چند شرکت را هم اعلام نماید تا یکوقت خدای ناکرده، زبانم لال این شرکتها تولیدی هم نباشند!! سازمان امور مالیاتی هم چشم و گوش خود را بیشتر باز کند شاید این خوبان اقتصادی مالیات گریز باشند!

 10. چگونه در دولتی که ادعای مبارزه بافساد داشته و دارد وزیر 1000 میلیارد تومانی جا خوش کرده بود .مگر پورسانتهای لیسانس و رویالتی آن صنعت چقدربوده است.

11. دادستان کل کشور آقای منتظری امروز ۲۷ آذر در "همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان های سراسر کشور" گفته "برخی مقام های ایرانی خودشان یا فرزندان و وابستگان‌شان به نحوی در قاچاق کالا سهم دارند". . جل الخالق

12. در حالیکه زندانها از ورشکسته گان تجاری ، بدهکاران مهریه همسر، معترضان به فساد پرشده چرا بزرگ بدهکاران بانکی یا همان مفسدان اقتصادی راست راست در خیابانها راه میروند و شب ها در مراسم دعای کمیل بززرگان مذهبی عکس دونفره می گیرندآ« پولها را داده اندتا نشان دهند خمس آن پول ها را داده اند!

13. اقتصاد خوانده های وطنی که شعار ارز آزداد میداندو میدهند پاسخ دهند چرا با  ارز 6 الی 7 هزار تومانی هم چرخ تولید راه نیفتاده و کماکان صادر کننده مواد خام نفتی و پتروشیمی آنهم بوسیله باندهای رانتخوار هستیم. نکند خدای ناکرده سر این اقتصاد خوانده ها به توبره آنها وصل است.

14. دادستان تهران اظهار داشته بدهکاران کلان، مدیران بانک سرمایه را تعیین می‌کردندو برای کارتن خواب ها ضمانت‌نامه های میلیاردی صادر میشده( 01/10/1395 فارس نیوز)

15. مرکز تحقیقات بیولوژی جهان اعلام نموده آقازاده هائی که سر از بانکهای ونزوئلا و مالت و مدیریت هلدینکها درآورده اند همگی دارا ژن هلشتاین خوب هستند که در محیط پول ، قدرت و رانت رشد میکنند.

16.در یک تست تیزهوشی برپایه دانش مشخص شد بسیاری از دارندگان ژن خوب صابون را باسابون ، ارز را با عرض ، هوشنگ را با حوشنگ ، سفینه را با صفینه ، نابغه را بانابقه ، شایسته را با شایصته ، ملت را با ملط ،کارآفرین را با کاردآفرین و ایران را با عیران اشتباهی عوضی نوشته اند.

17. برخی رسانه های جمعی و اقتصادی هرروزه برخی از این اشخاص و موسسات پرونده دار تحت تعقیب را بعنوان کارآفرین ، شایسته سالار، مدیر نمونه و... معرفی کرده و میکنند. مردم میگویند نکند کاسه ای زیرنیم کاسه این رسانه ها و آن حضرات وجوددارد؟

18. اینهم گزارش یکی از بزرگان اقتصادی کشورست در پیش بینی اوضاع اجتماعی دهسال آینده که معتقدست که: " ایران توانسته است پروژه بازگشت نخبگان را به خوبی اجرا کند. ۱۰۰۰ میلیارد دلار ایرانیان خارج از کشور به ایران بازگشته است. ۳۰۰۰ هزار استاد برجسته ایرانی به ایران رجعت کرده اند.در سال ۱۴۱۵، بعد از اجرای سیاست های دولت و تلاش نهادهای مردمی، خانواده هنوز در ایران مهم ترین نهاد اجتماعی است. آنچنان که پژوهشگرانی از سراسر دنیا برای مطالعه دوام و قوام آن به ایران مسافرت می کنن" . ( سایت دکتر لشکر بلوکی )-باید به این بنده خدا گفت که " اگر ماست شود چه میشود". !


/ 0 نظر / 52 بازدید