آمار سخنگوی جامعه آرمانی

آمار سخنگو یا مختصات جامعه آرمانی

غلامحسین دوانی

پژوهشگر مالی - اقتصادی

1-   در ایران حدود  ۲۰۰۰ عنوان مجرمانه وجود دارد در حالی که میانگین این شاخص در دنیا ۶۰ تا ۹۰ عنوان است

2-    در ایران با داشتن ۸۰ میلیون جمعیت در کشور، مطابق آمار مسئولان قضایی ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار پرونده قضایی وجود دارد این در حالیست که کشور هندوستان با داشتن بیش از یک میلیارد جمعیت، تعداد یک میلیون و ۲۰۰ هزار پرونده قضایی دارد.

3-    مطابق آمارهای وزیر دادگستری در تیرماه سال 13۹۶، ورودی زندان‌های کشور ۴۵۹ هزار و ۶۶۶ نفر است یعنی ۵۲ نفر به ازای هر یک ساعت. در حالی که در سال 13۵۸ این میزان ۱۰ نفر به ازای هر ساعت بود

4- وجود تعداد بالای پرونده‌های قضایی، افزایش طلاق (به ازای هر ۳.۵ ازدواج یک طلاق)، افزایش خشونت خانگی، سالمندآزاری (یکی از سه مولفه مداخلات در حوزه مددکاری اجتماعی) و مسائلی از این دست نشانه ضعف اخلاق در جامعه است.

5- مطابق آمار وزیر بهداشت به ازای هر ۴ نفر در کشور یک نفر دارای اختلال روانی است و ۶ میلیون افسرده در کشور وجود دارد. از لحاظ شاخص نشاط اجتماعی، ایران در میان ۱۵۷ کشور دنیا رتبه ۱۰۸ را داراست.

6- مطابق آمار وزارت راه ۱۹ میلیون نفر در کشور در محلات ناکارآمد شهری زندگی می کنند که از حداقل های خدمات عمومی محروم هستند و سال‌ها به عنوان شهروند درجه ۲ قلمداد می شدند و برچسب غیررسمی بر این مناطق زده شده بود.

7- مطابق آمارهای پلیس راهور ۱۷ هزار نفر در تصادفات سالانه فوت می کنند که بخشی از این تصادفات از ضعف اخلاق در رانندگی ناشی می شود.

8- مطابق آمارها ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار معتاد در کشور وجود دارد که ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از آنها معتاد دائمی هستند.

 9- بر اساس سرشماری رسمی کشور در سال ۹۵ بیش از ۳ میلیون زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد در حالیکه این تعداد در سال 1390  دو میلیون و ۵۵۳ هزار نفر، در سال ۸۹13 یک میلیون ۶۶۶ هزار نفر و در سال 1375 کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بود و این بدان معنا است که در یک بازه زمانی ۲۰ ساله جمعیت زنان سرپرست خانوار دو برابرشده است.

10-  شاخص کیفیت زندگی در کشور ما پایین است و این امر موجب ایجاد ناامیدی، بی‌تفاوتی، ضعف مشارکت و فردگرایی و در نهایت تنهایی اجتماعی و جایگزین مولفه‌هایی می شود که موتور محرک کشور است.(سایت فرار- برگرفته ازسخنرانی رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران در اولین همایش مددکاری اجتماعی و اخلاق اجتماعی در اهواز مورخ 27 اردیبهشت 1397)

11-مرکز پژوهش های مجلش شورای اسلامی  در سر فصل مهمی از گزارش با عنوان "وضعیت موجود در آیینه آمار. " با استناد به نامه‌ای از وزارت آموزش و پرورش، نتايج تحقيق بر روی 141،555 دانش آموز دختر و پسر دوره متوسطه در سال تحصيلی ۱۳۸6-۱۳۸7 منتشر کرده که بر اساس این تحقیق  105،046 نفر دانش آموز يعنی ۷۴.۳ درصد دارای رابطه «غير مجاز با جنس مخالف» وهمچنين تعداد 24،899 نفر که ۱۷.۵ درصد دانش آموزان مورد تحقيق را در بر می‌گیرد، همجنس‌گرا بوده‌اند و 11،682 نفر يعنی ۸.۲ درصد نيز دست به خودارضايی می‌زده‌اند.( سایت توانا)-تناسب ببندید سال 1396 چه خبر بوده است ؟!

12-معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی در ادامه به برخی آسیب‌های اجتماعی در کشور اشاره کرد و افزود: هم اکنون دو میلیون و 800 هزار معتاد به موادمخدر، 5 میلیون معتاد به مصرف مشروبات الکلی، 200 هزار سقط جنین، 35 هزار مبتلا به ایدز، سه میلیون زن بی‌سرپرست، 700 هزار زن رها شده، چهار هزار و 500 خودکشی و سه هزار مورد فرار از خانه وجود دارد.(سایت جماران)

13-احمد ميدري، معاون رفاه اجتماعي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي در مصاحبه‌اي كه چهارشنبه ٢٧ دي‌ماه ٩٦ در «اعتماد» منتشر شد، گفته است: "براي رسيدن به رقم فقر ملي، فرمول مشخصي را مدنظر قرار داده‌ايم بدين صورت كه فقر شديد يا همان خط فقر ملي را از حاصلضرب هزينه‌هاي خوراكي هر خانواده به دست مي‌آوريم كه ميانگين آن چيزي حدود ٧٠٠ هزار تومان براي هر خانوار ٣ تا ٥ نفره است. ". نتیجه آنکه هر فرد در خانواده‌ پنج نفره‌اي كه ٧٠٠ هزار تومان درآمد دارد، ماهانه ١٤٠هزار تومان مي‌تواند خرج كند. به اين ترتيب هر فرد روزانه تقريبا ٤٢٥٠ تومان سرانه براي تغذيه دارد كه تصور نمي‌كنم كسي بتواند با اين رقم دو هزار كيلو كالري با ريزمغذي‌هاي كافي طبق معيارهاي تغذيه در سال ٩٧ (سال اجراي برنامه) تامين كند. احتمالا با اين پول فقط مي‌توان با نان‌بربري سير شد این گفتار را با نظرات شهاب نادری، نماینده مردم اورامانات در مجلس ایران، روز یکشنبه (۲۰ اسفند1396) مقایسه کنید که گفته بود ۸۰ درصد از جامعه ایران زیر خط فقر هستندو خط فقر دو و نیم میلیون تومان است." .( احتمالا دیگر رقم 750 هزار تومان خط نان بربری است نه خط فقر)

14- در فهرست 1432 نفری بزرگ بدهکاران کشور ۹۰۰ بدهکار بالای 10 میلیارد ، ۲۸۳ بدهکار بالای ۵۰ میلیارد، ۱۴۵ بدهکار بالای ۱۰۰ میلیارد، ۱۸ بدهکار بالای ۵۰۰ میلیارد ، یکنفر با بیش از 7000 میلیارد تومان بدهی وجوددارند و بنا باظهار دادستان تهران  یکی از بدهکاران بانکی که نام وی در فهرست بانک سرمایه درج شده و خود مدیر عامل یک بانک خصوصی است.( خبرگزاری صداو سیما و خبرگزاری فارس) .

15-دادستان کل کشور آقای منتظری امروز ۲۷ آذر در "همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان های سراسر کشور" گفته "برخی مقام های ایرانی خودشان یا فرزندان و وابستگان‌شان به نحوی در قاچاق کالا سهم دارند". . جل الخالق

16- بزرگ بدهکاران بانکی با باشگاههای ورزشی وبرخی ورزشکاران ، برخی ورزشکاران با برخی هنرپیشه ها و برخی هنرپیشه ها با برخی آقازاده ها و همگی با برخی رسانه ها درهم تنیده اند تا این رسانه ها مرتبا با چاپ عکس قد و نیم قد این حضرات و اعطای القاب کارآفرین ، نسل متحرک ، بسیجی اقتصادی ، سردار نفت و گاز و صاحبان  هوش مصنوعی تولید کنند تا بلکه اگر از روی کتاب بنویسند صفر نگیرند اگر چه حسابهای بانکی آنان و پدرانشان بیش از 25 صفر داشته باشد. نکته جالب آنمه عمدتا این افراد در دایره دورزنان تحریم ، جام بر لب و جان بر کف زور و زر دارند.

17-آمار دقیقی از جمعیت ایرانی‌های خارج از کشور وجود ندارد اما برخی اعداد و ارقام از حضور پنج‌میلیون ایرانی در خارج از کشور خبر می‌دهد که بخش وسیعی از آنها تحصیلکرده و متخصص هستند. آمارهای داخلی نشان می‌دهد سالانه حدود شصت ‌هزار نفر از ایران مهاجرت می‌کنند که آمار سازمان ملل و صندوق بین‌المللی پول آن را ١٥٠‌هزار تا ١٨٠‌هزار نفر برآورد کرده که ٧٠ تا ٨٠‌درصد آنها قشر تحصیلکرده و متخصص هستند. همچنین بنابر آمارهای مجلس، وزارت آموزش‌وپرورش و غیره ٧٠‌درصد از رتبه‌های برتر کنکور، المپیادی‌ها و مدال‌آوران علمی از کشور خارج شده‌اند.(خبرگزاری ایانا مورخ 05/10/1396)

18- تعداد امام زاده‌های ایران در سال ۱۳۵۷، حدود ۱۵۰۰ بقعه برآورد شده بود، اما با گذشت ۳۴ سال تعداد این امامزاده‌ها به نزدیک ۱۱ هزار بقعه رسیده‌ و این به آن معنا است که به طور متوسط، سالانه بیش از ۳۰۰ امامزاده در ایران شناسایی می‌شود. رشد صنعت اما زاده سازی طی 40 سال گذشته بیشاز رشد همه صنایع جهان بوده است.حسن ربیعی، سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت و گو با روزنامه شرق اعلام کرده که تعداد امامزاده‌ها در سال ۱۳۹۰ نسبت به تعداد آنها در سال نخست انقلاب بیش از هفت برابر شده است. بنا باظهار معاون سازمان اوقاف "دولت به امامزاده‌ها بدهکار است".


19- کل درآمد نفت ایران از زمان کشف نفت توسط حضرت آقای دارسی  تا پایان سال 1396 معادل 1270 میلیاردر دلار بوده که فقط 125 میلیارد دلار آن  مربوط به سالهای تا 1357 بوده و مابقی آن یعنی 1145 میلیارددلار آن نصیب جمهوری اسلامی شده است . این در حالیست که درآمد سرانه مردم ایران در سال 1356 معادل 11،514 دلار و در سال 1396 معادل 5،230 دلار بوده مضافا در سال 1396 در26.4 درصد خانوارها هیچکس شاغل نبوده و از طریق امداد غیبی گذران معیشت داشته اند.!؟ اما بر اساس آمارهای بین المللی

( گزارش ثروت جهانی سوئیس کردیت) تعداد میلیاردرهای ایرانی که در سال 2000 معادل 10،900 نفر بوده در سال 2014به 32،100 نفر رسیده ، یعنی دقیقا در سالهائی که تولید رو به قهقرا می رفته و کارخانجات تعطیل میشده اند تولید ژن های خوب افزایش داشته است . حالاکشف کنید رابطه درآمدهای نفتی با افزایش ژن های خوب وتعداد میلیاردرها؟

20- کسب ثروت شبانه و یکشبه و جند شبه در ایران دارای دلایلی همجون دسترسی اشخاص خاص به سامانه های رانتی همچون سامانه فروش نفت ( بابک چان و...) ، سامانه یثبت سفارش خودرو در زمانی که ثبت سفارش ممنوع یا پایان یافته ، اطلاع از تصمیمات ارزی کشور از ششماه پیش ، دسترسی به اطلاعات محرمانه اولین واگذاریهای سهام شرکتهای صادر کننده کالا(پتروشیمی ها) ، مجوز واردات کالاهای انحصاری مثل داروهای تک نسخه ای ، دسترسی به تامین ارز با نرخ مبادله ای و فروش با نرخ آزاد ، انعقاد قراردادهای میلیاردی با شرکتهای جدید الولاده ، واردات موبیل بدون ثبت صفارش که سالانه حدود 1.5 میلیارد دلار میشودو دهها نوع دیگر سرمایه داری کازینوعی که بساط تولید را در کشور تخته کرده ، میباشد . البته این دلایل فارغ از ازدواج های فامیلی درون الیگارشی های قدرت است ..

 
/ 0 نظر / 56 بازدید