گفته بودیم

-         گفته بودیم چنانچه شرکتهای بورسی ذخیره لازم جهت تسعیر ارز مرجع و مبادله‌ای احتساب نکنند، و سودواهی خواهند داشت.

-         گفته بودیم وفق مقررات قانون تجارت تقسیم سودواهی جرم است.

-         گفته بودیم ممکن است ارائه سود در صورتهای مالی باعث رشد شاخص و بازار شود اما اگر چنانچه سود باکیفیت نباشد بنگاههای اقتصادی برای بازپرداخت سود ناچارند به تسهیلات مالی با سود روی آورند یعنی از یک سو نقدینگی برای پرداخت سود سهام نداریم و از سوی دیگر برای نقدکردن سود، بهره‌ هم باید بدهیم- نور علی النور.

-         گفته بودیم چنانچه حسابرسان با موضوع کسری ذخیره لازم جهت بازپرداخت بدهیهای ارزی برخورد نکنند، آنها هم مثل مدیران باید در مراجع ذی‌صلاح پاسخگو باشند.

-         گفته بودیم راهکار مقابله با تخلف و تقلب، بستن نماد و عدم تأیید صورتجلسات مجامع نمی‌باشد بلکه باید متخلفین و متقلبین- الا ما شاءاله- مورد مواخذه و بازرسی قرار بگیرند.

-         گفته بودیم طرح موضوع فساد و تقلب در جامعه و بازار سرمایه گناه کبیره نیست که افشاگران آن بنوعی تهدید شوند!

-         گفته بودیم شاید عدم برخورد جدی با این موضوع مربوط به حضور فعال برخی ارکان نظارتی این نهاد و آن نهاد و این شخص و آن شخص حقوقی باشد- ناراحت نشوید اسم نمی‌بریم.

-         گفته بودیم فعل تخلف و تقلب بر عهده اعضای هیأت مدیره و مسئولیت حسابرسان نادیده گرفتن آن و افشای موضوع فارغ از تعویض آنها می‌باشد.

-         گفته بودیم قانون و مقرراتی که در بورس امریکا و اروپا و سایر بورسهای بزرگ اجرا می‌شود لزوماً به قد و قواره بورس ما نمی‌خورد. چون حتی پیراهن‌های سایز (38 و 40 ) آنان به سایز (38 تا 40) ما هم نمی‌خورد چه رسد به قانون ومقررات.

-         گفته بودیم حاکمیت شرکتی و حسابرسی داخلی و کمیته حسابرسی ملزومات یک نظام پاسخگوئی خوب هستند لذا اگر همه ملزومات در یک بستر فراهم نشود اجبار به اجرای جزء به جزء آن مثل تیکه‌تیکه‌های پیراهن زلیخا خواهد شد.

-         گفته بودیم مجامع عمومی شرکتها را باید وفق مقررات قانون تجارت و بورس اداره کنیم نه شبیه اداره حجره‌ها. نمی‌توان آرای تک تک سهامداران را با صلوات و قیام و قعود شمارش کرد چون هر سهامدار بستگی به تعداد سهام رای‌های متفاوت دارد.

-         گفته بودیم حسابرسی پای‌بندی به حرفه، اخلاق و مسئولیت اجتماعی است پس اگر با این سه مقوله مشکل دارید، برود قصابی باز کنند.

-         گفته بودیم انتخابات شورای عالی جامعه موضوع حرفه‌ای بوده و نباید آب و نان داشته باشد لذا نمی‌توانید به «کار دست دومی‌ها» بگوئید خرج انتخابات شما را بدهند و هزینه را روی صورت وضعیت (بخوانید صورت کارکرد) بکشید.

-         گفته بودیم با حلوا حلوا گفتن دهان کسی شیرین نمی‌شود لذا حتی با تصویب مصوبه‌های یک روزه هیأت مدیره نمی‌توانید از محکمه فرار کنید. رای دیوان عدالت اداری لازم‌الاجرا و متخلفان باید پاسخگوی مصوبات نان و آب‌دار باشند.

-         گفته بودیم اگر حساب و کتاب در کار باشد و هر کس برگردد سر کار سابقش، وضع روبراه خواهد شد.

/ 0 نظر / 52 بازدید